Снимки Спартак и Черно море завършиха 0:0 в първото дерби на Варна след

Без победител и голове в първото дерби на Варна след 13 години

Снимки

Спартак и Черно море завършиха 0:0 в първото дерби на Варна след 13 години.

от XV кръг в efbet Лига на стадион " Спартак ".

В първите минути играта беше равностойна и се водеше между двете наказателни полета. " Моряците " направиха няколко офанзиви по левия фланг, само че последвалите центрирания на Беншаа не доведоха до опасности за Дичевски.

Постепенно Черно море откри надзор върху топката и в 13-ата минута създаде първото състояние за гол пред една от двете порти. След центриране на Василев Сабри остана под топката и тя бе поета от Мади Кета, който вляво от ъгъла на малкия пеналт шутира с левия крайник, само че над гредата.

В 19-ата минута след мощен удар на Матеус Клементе от границата на огромното наказателно поле кълбото профуча в опасна близост над надпречната греда.

В 20-ата след корнер Клементе с левия крак шутира и топката се отби от ръката на Никола Борисов. " Моряците " желаеха дузпа, само че реферът реши, че няма съображение да уточни бялата точка.

В 26-ата минута Спартак отправи първия си удар във вратата посредством Здравко Димитров от фаул. Последва удар от фаул и на Васил Панайотов, само че в ръцете на Дичевски. В 32-рата минута Беншаа отклони с крак пас отдясно на Попов към вратата, само че шутът бе слаб и не затрудни Дичевски.

Черно море продължи да владее по-трайно топката, само че поради добре групираната и проведена отбрана на спартаклии, стигна единствено до удари от междинна и далечна отдалеченост.

В 43-тата минута Велислав Василев напусна поради травма и бе заменен от Алекс Фернандес.

В 49-ата минута след центриране отляво Курьор шутира едва с глава в ръцете на Дичевски.

В 55-ата минута Спартак стигна до първото си чисто състояние. С съвършен пас по земя Ромееш изведе Денис Баланюк сам отляво, само че ударът на нападателя с десния крайник бе избит от вратаря на Черно море Георги Георгиев.

Секунди по-късно Божидар Васев получи петия си жълт картон за сезон за оборване на съдийски решение и ще бъде осъден за един мач.

След почивката Спартак заигра по-добре и като се изключи че продължи да се оправя в отбрана, сподели, че може и да нападна, като сътвори на няколко пъти напрежение в пеналта на " моряците " с рискови центрирания.

В 74-тата минута след образцова офанзива по десния фланг Курьор върна към Фернандес, който шутира, само че добре пласираният Дичевски мазета.

Състави:

Спартак (1-3-4-3): 21. Иван Дичевски - капитан, 19. Никола Борисов, 25. Пламен Димов, 6. Емануел Моура, 9. Мехмед Сабри, 11. Виктор Митев (82 - 2. Велислав Боев), 77. Румен Руменов (82 - 8. Ивайло Климентов), 30. Божидар Васев, 14. Имеш Ромеей (89 - 47. Родни Антуи), 7. Денис Баланюк (66 - 90. Мартин Тошев), 33. Здравко Димитров

Резерви: 67. Християн Христов, 23. Проспер Менди, 10. Янчо Андреев

Треньор: Тодор Киселичков

Черно море (1-4-2-3-1): 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 15. Петър Босанчич, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов - капитан, 7. Матеус Клементе, 10. Велислав Василев (43 - 11. Алекс Фернандес), 31. Закария Беншаа (83 - 9. Исмаил Иса), 20. Мади Кета (65 - 39. Николай Златев), 19. Матиас Курьор

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 8. Мимито Биаи, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Радослав Гидженов (Пловдив), асистенти: Георги Минев (София), Георги Стамболджиев (Пловдив), четвърти арбитър: Валентин Железов (Бургас), ВАР: Георги Димитров (София), АВАР: Иво Колев (София), БФС Делегат: Георги Мирчев (Варна), Съдийски наблюдаващ: Кольо Данев (Варна)

Жълти картони: Васев, Руменов, Митев, Тошев/Попов
Източник: petel.bg